Aktualności

Jesteśmy w gronie elitarnych laboratoriów ESA
Jesteśmy w gronie elitarnych laboratoriów ESA

Z dumą ogłaszamy, że od 2 kwietnia 2024 roku nasze laboratorium znalazło się w gronie dziesięciu rekomendowanych przez Europejską Agencję Kosmiczną (ESA)! To wielkie wyróżnienie dla naszego zespołu i potwierdzenie naszej ciężkiej pracy oraz zaangażowania w badania naukowe. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu. Razem dążymy do gwiazd! 

czytaj 02.07.2024
Specjaliści z Łukasiewicz-WIT na szkoleniu z PCB w Łukasiewicz-ITR
Specjaliści z Łukasiewicz-WIT na szkoleniu z PCB w Łukasiewicz-ITR

Niedawno w Dziale Obwodów Drukowanych Łukasiewicz-ITR odbyło się specjalistyczne szkolenie z zakresu wytwarzania obwodów drukowanych (PCB), w którym uczestniczyli pracownicy Centrum Technologii Galwanotechnicznych z Sieci Badawczej Łukasiewicz – Warszawskiego Instytutu Technologicznego.

Szkolenie koncentrowało się na zaawansowanych technikach produkcji PCB, różnorodności tych obwodów oraz ich konstrukcji. Uczestnicy mieli możliwość wysłuchania wykładów na temat powłok galwanicznych oraz kąpieli stosowanych w produkcji, ze szczególnym uwzględnieniem powłok Cu (miedź) i Ni (nikiel). Omówiono również właściwości obwodów drukowanych oraz nowoczesne metody ich badania.

W drugiej części szkolenia, uczestnicy zapoznali się z technologią montażu elektronicznego oraz metodologią badania pól lutowniczych. Praktycznym uzupełnieniem szkolenia było zwiedzanie naszego zakładu produkcyjnego w Warszawie, gdzie uczestnicy mogli zobaczyć pełny proces produkcji PCB.

Szkolenie było doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy i umiejętności, a także do wymiany doświadczeń między specjalistami z różnych instytutów. Cieszymy się, że mogliśmy podzielić się naszą wiedzą i wspierać rozwój kompetencji w zakresie technologii galwanotechnicznych.

Już niebawem specjalistyczne szkolenia z zakresu PCB wejdą na stałe do naszej oferty Instytutu. Obserwujcie naszą stronę oraz SM aby nie przegapić tego faktu.

czytaj 13.06.2024
 Spotkanie z ekspertami: Za kulisami technologii PCB – wywiad z liderami branży
Spotkanie z ekspertami: Za kulisami technologii PCB – wywiad z liderami branży

Na ten weekend gorąco zachęcamy do przeczytania wywiadu z naszymi ekspertami: Stefanem Galińskim, kierownikiem Działu Obwodów Drukowanych, Dariuszem Ostaszewskim, zastępcą kierownika Działu Obwodów Drukowanych, oraz Adamem Lipcem, kierownikiem Sekcji Przygotowania Produkcji. Dowiecie się, jaką zaawansowaną technologią dysponujemy przy produkcji płytek PCB. Odkryjcie, co robimy w tej dziedzinie i dlaczego warto nam zaufać! #TechnologiaPCB #EkspertAdvice #InnowacjeNaWysokimPoziomieWywiad został opublikowany na portalu Mikrokontroler.pl, do którego link podajemy poniżej: https://mikrokontroler.pl/wywiad/ilu-warstwowe-plytki-pcb-mozecie-produkowac-a-ile-pani-sobie-zyczy/?fbclid=IwAR0nVOHOz3sjpvMwKvxY47ligqPG_IG8vY_6PZfqjNVbpatUTjQUqHgb6Xk

czytaj 04.06.2024
Rozpoczynamy targi ITM Industry Europe - Przemysł Ery Cyfrowej!
Rozpoczynamy targi ITM Industry Europe - Przemysł Ery Cyfrowej!

Dzisiaj rozpoczynamy targi Targi ITM Industry Europe - Przemysł Ery Cyfrowej! Zapraszamy na salon nauka dla gospodarki, gdzie prezentujemy nasze innowacyjne osiągnięcia, takie jak zgrzewarki ultradźwiękowe, krajalnice ultradźwiękowe, obwody PCB i wiele więcej! Nasz zespół inżynierów opowie również o innych technologiach wytwarzanych w Łukasiewicz-ITR. Znajdziecie nas na stoisku 45 w hali 5. Zapraszamy! Na stoisku możecie nas państwo odwiedzić do piątku do godziny 16:00.

czytaj 04.06.2024
Złoty i Brązowy Sukces! Nasz Projekt Alu4CED odmienia Przemysł Elektroniczny
Złoty i Brązowy Sukces! Nasz Projekt Alu4CED odmienia Przemysł Elektroniczny

Świetne wieści z Krakowa i Katowic!

Z dumą informujemy, że nasz rewolucyjny projekt "Wielofunkcyjna obudowa urządzeń elektronicznych na bazie aluminium w gospodarce obiegu zamkniętego" (Alu4CED) zdobył Złoty Medal na konkursie Ennovate w Krakowie oraz Brązowy Medal na Intarg w Katowicach!

Ten innowacyjny projekt, który umożliwia optymalizację energetyczną i materiałową w całym cyklu życia produktów elektronicznych, jest szczególnie istotny w kontekście recyklingu i wykorzystania przetworzonego aluminium. Wartość projektu to 2 525 498 zł, z czego 2 496 530 zł to dofinansowanie, w tym 1 132 283 zł od Łukasiewicz-ITR. Projekt wspierany jest przez NCBiR w ramach 34 konkursu Inicjatywy CORNET.

Dążenie do zrównoważonego rozwoju i realizacji celów Komisji Europejskiej Green Deal jest dla nas priorytetem. Pierwsze szacunki wskazują, że nasza aluminiowa obudowa jest bardziej zrównoważona środowiskowo niż tradycyjne obudowy z tworzywa sztucznego.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie i gratulacje dla zespołu! Razem tworzymy lepszą przyszłość!

czytaj 24.05.2024
Byliśmy na EVERTIQ WARSAW 2023
Byliśmy na EVERTIQ WARSAW 2023

Nasz udział w targach Evertiq 2023 na Stadionie Narodowym w Warszawie był niezwykle udany i owocny. To wydarzenie pozwoliło nam zaakcentować nasze kompetencje w obszarach kluczowych dla branży elektronicznej, takich jak projektowanie i produkcja PCB, montaż elektroniczny oraz zaawansowane badania elektroniki.

Nasze stoisko, numer 144, przyciągnęło wielu specjalistów i pasjonatów, zainteresowanych szczegółami naszych usług w zakresie PCB oraz innowacyjnych metod montażu elektronicznego.

czytaj 21.12.2023
Udział w Forum for Innovation Incubation Research and Entrepreneurship
Udział w Forum for Innovation Incubation Research and Entrepreneurship

Dziś w siedzibie centrum innowacji "Forum for Innovation Incubation Research and Entrepreneurship" (FiiRE) odbyło się istotne spotkanie na temat współpracy między Polską a Indiami. W wydarzeniu uczestniczyli wybitni reprezentanci, wśród których byli Paweł Mokrzycki - sekretarz Ambasady Polski w Indiach, Sebastian Domżalski (PhD) - I Radca, Kierownik Wydziału Polityczno-Ekonomicznego Ambasady Polski w Indiach, Przemysław Zaręba - dyrektor biura handlu zagranicznego z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, a także pracownicy Łukasiewicz-ITR: ja oraz Łukasz Grotkowski. Obecni byli również przedstawiciele ministerstw gospodarki i rozwoju rządu Indii.

Spotkanie zainicjowane i prowadzone przez IBS GLOBAL Innovative Business Solutions Edyta Wołczyk oraz Raman Teja Venigalla, którym dziękujemy za organizację.

Od wielu lat poszukujemy nowych możliwości rozwoju dla naszych urządzeń, a Indie, z ich dynamicznie rozwijającym się rynkiem, oferują nam nowe perspektywy. Szczególnie obiecujące wydają się sektory, takie jak nowoczesne kopalnie i huty metalurgiczne. Należy zwrócić uwagę na firmę ArcelorMittal, która jest jednym z największych producentów w Indiach i na świecie, co świadczy o ogromnym potencjale tego regionu.

czytaj 13.11.2023
Intensywny czas
Intensywny czas

Wrześniowe słońce towarzyszyło nam przez ostatnie dwa tygodnie, podczas których dwóch naszych pracowników – Krzysztof Lech i Przemysław Klonowski, przemierzało Polskę wzdłuż i wszerz, aby wziąć udział w trzech kluczowych targach branżowych. Ich celem było przedstawienie i promocja naszych najnowszych innowacji w branży płytek PCB.

czytaj 25.09.2023
Zapraszamy na TEK.day w Gdańsku!
Zapraszamy na TEK.day w Gdańsku!

15 września spotkajmy się na jednodniowym wydarzeniu, dedykowanym dla osób profesjonalnie związanych z projektowaniem i produkcją elektroniki.

czytaj 11.09.2023
Odwiedziliśmy Targi MSPO
Odwiedziliśmy Targi MSPO

W dniach 05 - 06.09 br. mieliśmy przyjemność uczestniczenia w Targach MSPO (Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego) w Kielcach.

czytaj 07.09.2023
Zostaliśmy wyróżnieni dwoma certyfikatami
Zostaliśmy wyróżnieni dwoma certyfikatami

Mamy zaszczyt ogłosić, że nasz Instytut został wyróżniony dwoma prestiżowymi certyfikatami.

czytaj 10.07.2023
Seminarium Rogers & CCI Eurolam PCB
Seminarium Rogers & CCI Eurolam PCB

Seminarium poświęcone gorącemu tematowi produkcji i powstawania technologii elektronicznych obwodów drukowanych PCB.

czytaj 30.06.2023
Coroczne spotkanie na targach Evertiq w Krakowie
Coroczne spotkanie na targach Evertiq w Krakowie

W dniu 14 czerwca 2023 r. odbyły się targi Evertiq w Krakowie.

czytaj 16.06.2023
Rozwój technologii obwodów drukowanych PCB - klucz do sukcesu urządzeń elektronicznych
Rozwój technologii obwodów drukowanych PCB - klucz do sukcesu urządzeń elektronicznych

Płytki PCB - kluczowe dla urządzeń elektronicznych, ich rozwój i projektowanie są coraz bardziej skomplikowane, ale dzięki innowacjom Działu Obwodów Drukowanych Instytutu Tele- i Radiotechnicznego Sieci Badawczej Łukasiewicz, polski producent PCB może wytworzyć nawet najbardziej zaawansowane obwody.

czytaj 14.03.2023
Jedziemy na Targi WIW 2022!
Jedziemy na Targi WIW 2022!

Już w najbliższy poniedziałek spotkamy się z Państwem podczas tegorocznej edycji "Międzynarodowych Targów Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych". Zaprezentujemy możliwości naszej najnowszej inwestycji, linii do produkcji obwodów drukowanych PCB, montaż elektroniczny oraz ofertę Laboratorium Badania Wyrobów Elektronicznych.

czytaj 04.11.2022
CETEF'22 już za nami!
CETEF'22 już za nami!

CETEF'22 już za nami! @Central European Technology Forum - Cetef'22 odbyło się 24-25 października 2022 r. we Wrocławiu. Podczas eventu nie mogło zabraknąć Łukasiewicz-ITR! 

czytaj 03.11.2022
Zrobiliśmy płytkę na laminacie ISOLA MT77 ASTRA
Zrobiliśmy płytkę na laminacie ISOLA MT77 ASTRA

W tym miesiącu w Dziale Obwodów Drukowanych została zrealizowana płytka na laminacie ISOLA MT77 ASTRA.

czytaj 23.09.2022
Wizyta w firmie FastLogic
Wizyta w firmie FastLogic

W połowie września gościliśmy w firmie FastLogic. Dzięki życzliwości Pana Kamila Grabowskiego, współzałożyciela firmy oraz Prezesa Zarządu, mogliśmy zapoznać się z działalnością spółki, która jest ukierunkowana na kompleksowe projektowanie, badanie, wdrożenie i produkcję zaawansowanych urządzeń elektronicznych.

czytaj 20.09.2022
PRZEMYSŁ ERY CYFROWEJ - Byliśmy z naszymi obwodami drukowanymi PCB na ITM w Poznaniu
PRZEMYSŁ ERY CYFROWEJ - Byliśmy z naszymi obwodami drukowanymi PCB na ITM w Poznaniu

W dniach 30.05-02.06 odbyły się targi ITM w Salonie Nauka dla Gospodarki. Łukasiewicz - ITR na wspólnym stoisku Sieci Badawczej prezentował produkty poświęcone branży elektronicznej, ofertę produkcji elektroniki, a także podzespołów elektronicznych oraz obwodów drukowanych...

czytaj 20.05.2022
Znajdujemy się w systemie Kodyfikacyjnym NATO
Znajdujemy się w systemie Kodyfikacyjnym NATO

Szanowni Państwo, jest nam bardzo miło poinformować, że znajdujemy się w systemie Kodyfikacyjnym NATO (NATO Codification System) oraz w bazie NMCRL (NATO Master Catalogue of References for Logistics), a to oznacza, że nasza firma otrzymała możliwość dostarczania rozwiązań na potrzeby Sił Zbrojnych RP oraz wojsk państw Sojuszu Północnoatlantyckiego.

czytaj 20.05.2022
Nasi inżynierowie od PCB na Konferencji PDMA w Gdyni
Nasi inżynierowie od PCB na Konferencji PDMA w Gdyni

Konferencja PDMA w Gdyni - "Zaawansowane technologie w nowych rozwiązaniach produktowych" w dniu 10.06.2022r. gdzie zaprezentowano m.in.projekt zaawansowanego systemu wbudowanego służącego jako sprzętowy klucz blachchain, metody projektowania urządzeń elektronicznych i elektrotechnicznych przy pomocy symulacji MES i wprowadzenie do tematyki EMC...

czytaj 20.05.2022
Łukasiewicz-ITR  na Evertiq Expo w Krakowie
Łukasiewicz-ITR na Evertiq Expo w Krakowie

Evertiq Expo już za nami. 8 czerwca 2022 roku odbyły się targi w w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO. To jedno z najciekawszych wydarzeń w branży elektronicznej. 

czytaj 19.05.2022
PL|EN