Specjaliści z Łukasiewicz-WIT na szkoleniu z PCB w Łukasiewicz-ITR

Niedawno w Dziale Obwodów Drukowanych Łukasiewicz-ITR odbyło się specjalistyczne szkolenie z zakresu wytwarzania obwodów drukowanych (PCB), w którym uczestniczyli pracownicy Centrum Technologii Galwanotechnicznych z Sieci Badawczej Łukasiewicz – Warszawskiego Instytutu Technologicznego.

Szkolenie koncentrowało się na zaawansowanych technikach produkcji PCB, różnorodności tych obwodów oraz ich konstrukcji. Uczestnicy mieli możliwość wysłuchania wykładów na temat powłok galwanicznych oraz kąpieli stosowanych w produkcji, ze szczególnym uwzględnieniem powłok Cu (miedź) i Ni (nikiel). Omówiono również właściwości obwodów drukowanych oraz nowoczesne metody ich badania.

W drugiej części szkolenia, uczestnicy zapoznali się z technologią montażu elektronicznego oraz metodologią badania pól lutowniczych. Praktycznym uzupełnieniem szkolenia było zwiedzanie naszego zakładu produkcyjnego w Warszawie, gdzie uczestnicy mogli zobaczyć pełny proces produkcji PCB.

Szkolenie było doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy i umiejętności, a także do wymiany doświadczeń między specjalistami z różnych instytutów. Cieszymy się, że mogliśmy podzielić się naszą wiedzą i wspierać rozwój kompetencji w zakresie technologii galwanotechnicznych.

Już niebawem specjalistyczne szkolenia z zakresu PCB wejdą na stałe do naszej oferty Instytutu. Obserwujcie naszą stronę oraz SM aby nie przegapić tego faktu.

 

PL|EN