Montaż elektroniczny

Obszary naszej działalności odpowiadają na aktualne potrzeby sektora elektroniki i koncentrują się na technologiach powierzchniowego i przewlekanego montażu elementów elektronicznych, w tym elementów miniaturowych takich jak elementy czynne typu CSP i nieobudowane struktury półprzewodnikowe typu flip chip oraz elementy bierne o gabarycie 0201.

Montaż elektroniczny

3 płytki PCB po montażu

Nasze wieloletnie doświadczenie w procesie montażu elektronicznego szerokiej gamy pakietów elektronicznych pozwala realizować wysoce zaawansowane technologicznie projekty nie tylko z sektora elektroniki użytkowej. Realizujemy projekty stosowane w urządzeniach elektroniki medycznej, motoryzacyjnej, militarnej, a także specjalizowanej elektroniki urządzeń eksploatowanych w warunkach przestrzeni kosmicznej.

Montaż podzespołów elektronicznych na płytce obwodu drukowanego ang. PCB – Printed Circuit Board wykonujemy na dwa sposoby: w technologii powierzchniowej tzw. montaż SMT oraz przewlekanej tzw. montaż THT. Dzięki doświadczonej i kompetentnej kadrze pracowników wszystkie prace na obwodach drukowanych przeprowadzane są w pełni profesjonalnie.


Montaż powierzchniowy SMT

Technologia montażu powierzchniowego SMT - Surface Mount Technology jest obecnie najczęściej stosowanym sposobem montażu elementów elektronicznych na płytce obwodu drukowanego. Umożliwia uzyskanie największej gęstości upakowania elementów na płytce i tym samym pozwala osiągnąć wysoki stopień miniaturyzacji.

Montaż elektroniczny w technologii powierzchniowej jest procesem wieloetapowym, na który składa się:

 • nanoszenie selektywne przez szablon pasty lutowniczej (spoiwa lutowniczego) na pola lutownicze płytki obwodu drukowanego,
 • układanie elementów elektronicznych SMD (ang. Surface Mounted Device) na powierzchni płytki obwodu drukowanego,
 • przetapianie spoiwa lutowniczego (lutowanie),
 • kontrola końcowa wyrobu gotowego.

 

Montaż przewlekany THT

Montaż przewlekany THT - Through Hole Technology to najstarszy sposób mocowania elementów elektronicznych na płytce obwodu drukowanego. Można go wykonać ręcznie lub półautomatycznie. Elementy przystosowane do montażu THT mają wyprowadzenia w postaci cienkich drucików, które są przewlekane przez otwory w płytce, a następnie lutowane do ścieżek przewodzących.

Montaż elementów elektronicznych w technologii przewlekanej jest obecnie stosowany jako montaż uzupełniający, wykonywany po zamontowaniu elementów elektronicznych w technologii powierzchniowej.


  Dlaczego wart z nami współpracować?

  Oferujemy realizację usługi montażu elektronicznego w ramach partii prototypowych oraz małych, średnich i dużych serii. Podejmujemy się realizacji każdego, nawet najbardziej skomplikowanego projektu w zależności od Państwa potrzeb. Szczególny nacisk kładziemy na jakość oferowanej usługi, krótki czas realizacji oraz jak najlepszą komunikację z Klientem.

  Przy pracy podczas montażu

  Młoda i wyszkolona kadra, nowoczesne wyposażenie technologiczne, oraz przestrzeganie reżimu technologicznego sprawiają, że gwarantujemy wysoką i powtarzalną jakość montażu elektronicznego wykonywanego zarówno w technologii ołowiowej, jak i bezołowiowej. Zapraszamy do współpracy!

  PL|EN